کاربر میهمان، به سايت انجمن قلب و عروق و تنفس ايران خوش آمدید
 

انجمن توانبخشی قلب و عروق و تنفس ایران در سال 1385 و با رویکرد ايجاد استانداردهاي مشخص و علمي در سير تحول توانبخشي قلبي ، بالا بردن توانايي‌هاي بيماران قلب و عروق و تنفس، رساندن آنها به حداكثر كيفيت زندگي جسمي، روحي و اجتماعي، افزايش سطح سلامت عمومي قلب و عروق در جامعه، افزايش آگاهي و انگيزه بيماران در ايجاد تغيير در نحوه زندگي خود و كاهش ميزان بروز مشكلات و بيماريهاي مكرر قلبي و در نتيجه كاهش هزينه‌هاي درماني تشکیل گردید . همانگونه كه درمان بيماريهاي قلبي به عهده پزشك معالج و يا جراح است، درمان ناتواني‌هاي حاصل از بيماري و عوارض احتمالي جراحي به عهده تيم توانبخشي است كه طي يك برنامه چند منظوره و مدرن علمي، با عنوان توانبخشي قلبي انجام مي‌شود .
احساس نیاز به هماهنگی هر چه بیشتر بین گروه های مختلفی که در زمینه توانبخشی وابسته به یکدیگر می باشند دلیل اصلی تشکیل انجمن می باشد .

اهداف انجمن
1) ارتقای سطح سلامت عمومی جامعه و کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری های قلب و عروق و تنفس در کشور  .
2) حمایت و آموزش بیماران قلب و عروق و تنفس در جهت توسعه توانایی عملکردی و بهبود وضعیت جسمی ، روحی و اجتماعی ایشان .
3) آموزش و فرهنگ سازی در رابطه با انجام زندگی بدون عوامل خطرزا برای بیماران .
4 ) مطالعه و پژوهش همه جانبه برای شناخت چالش ها و معضلات اساسی در کاهش آمار مرگ و میر و زیان های اقتصادی ناشی از بیماری های قلب و عروق و تنفس ، همراه با ارائه راهکارهای مناسب به سازمان های دولتی و خصوصی و کاهش هزینه های مرتبط با بیماری های قلب و عروق و تنفس برای افراد جامعه ، دولت و شرکت های بیمه گر .
5) ایجاد ارتباط ، همکاری و بهره گیری از تمامی ظرفیت ها و امکانات بالفعل و بالقوه و همه نیروها در بخش های بین المللی ، دولتی ، غیر دولتی ، عمومی ، خصوصی ، نهادها ، جمعیت ها و ... به ویژه از طریق رسانه های عمومی .
6) اجرای سمینارهای تخصصی ، چاپ نشریات و کتب به منظور تحقق اهداف فوق و بازگشت بیماران به صحنه فعال زندگی ، جامعه و اقتصاد کشور و کمک به استقلال در افراد مسن جامعه .
7) شرکت در نشست های انجمن های بین المللی و داخلی ، همسو با اهداف انجمن و دعوت از آنها جهت شرکت در همایشهای انجمن .
8) با توجه به اینکه 50% عامل مرگ و میر در جهان را بیماری های قلب و عروق و تنفس تشکیل می دهند . ، لذا اولین هدف تاسیس انجمن ، تلاش در جهت ارتقای سطح زندگی و سلامت بیماران و مردم و پیشگیری از بروز عوامل خطر زا
( استرس ، سیگار ، کم تحرکی و چربی ) به منظور کاهش آمار مرگ و میر و زیان های اقتصادی مربوط به بیماری های قلب و عروق و تنفس می باشد . _ به مثابه یک ضرورت ملی _
9) تلاش در جهت افزایش توانایی عملکردی بیماران و بهبود وضعیت جسمی ، روحی و اجتماعی بیماران در حداقل زمان و هزینه ممکن . 
10) آموزش و فرهنگ سازی در رابطه با حذف عوامل خطرزا از زندگی مردم و بیماران به جهت پیشگیری از بروز بیماری و تکرار آن .