کاربر میهمان، به سايت انجمن قلب و عروق و تنفس ايران خوش آمدید
 

گروههای حمایت از قلب :

این گروهها که با حمایت انجمن و مراکز درمانی کشور کار می کنند ، متشکل از تعدادی از بیماران قلبی و یا عموم افراد سالم جامعه است که علاقه مند بفعالیت در حوزه آموزش بیماران قلبی می باشند. معمولا بعد از اتمام دوره های توانبخشی قلبی و بعد از آشنائی اولیه بیماران با مفاهیم قلب، ورزش و نحوه زندگی سالم، ایشان در این گروهها ثبت نام کرده و یا خود آن را تشکیل می دهند تا ضمن تماس با یکدیگر از اخرین پیشرفتهای درمانی و علمی باخبر شوند.
هدف اصلی از تشکیل این گروهها ، ادامه برنامه های توانبخشی تا آخر عمر می باشد. افراد شرکت کننده در این گروهها با هماهنگی یکدیگر می توانند بصورت هفتگی یا ماهانه برنامه های آموزشی و ورزشی را ترتیب دهند وضمن تجدید دیدار با یکدیگر – که بسیار انگیزه ساز برای ادامه فعالیتهاست- با دعوت از متخصصین سطح دانش و اطلاعات خود را بصورت روزافزون بالا ببرند و هر روز با سلاحی نوع به جنگ بیماریهای قلبی بشتابند.
این گروهها در اغلب کشورهای جهان وجود دارند و تقریبا تمام افراد سالم و بیماران قلبی در جامعه عضو آنها هستند. حتی بخشی از مسائل آموزشی ، از جمله آموزش نحوه زندگی سالم به دانش آموزان در مدارس و یا سالمندان ، بعهده افراد این گروهها می باشد.
انجمن تصمیم دارد تا با دعوت از اقشار مردم در شهرستانهای مختلف ، اقدام به راه اندازی این گروه نماید. موسسین این گروهها در هر شهرستان ، ابتدا در دوره اولیه انجمن شرکت می نمایند و پس از کسب تخصص کافی و تائیده، برای تشکیل گروههای خود به مراکز خود رفته و از بیماران همان بخش برای شرکت و تحکیم و گسترش گروه دعوت می نمایند. در این مسیر انجمن نیز حمایت دائمی خود را برای تشکیل و ادامه فعالیت آنها انجام خواهد داد.

رئوس فعالیتهای این گروهها:

1. برگزاری جلسات آموزش عمومی برای بیماران و افراد سالم پیرامون:
    a. نحوه تغییر زندگی به نفع کاهش بیماریهای قلب و عروق
    b. حذف عوامل خطرزا از زندگی روزمره
    c. آموزش مفاهیم درست پیرامون قلب سالم
    d. حذف مفاهیم غلط از ذهن بیماران
2. برگزاری دوره های ورزش گروهی برای بیماران و افراد سالم، دوچرخه سواری ، پیاده روی، و......
3. برگزاری جلسات مشاوره روانشناسی ، تغذیه، ورزش درمانی، ....

لطفا برای تشکیل گروه خود با ما تماس گرفته و یا بصورت اینترنتی ثبت نام فرمائید. هنوز برای تعداد گروهها سقف جمعیتی تعیین نشده است ولی بر حسب تعداد تقاضا ها انجمن برای این مسئله تصمیم گیری خواهد نمود.